radek@privatechef-prihonsky.cz
+420 603 516 186
Blog

Český street-food v restauraci
Little Prague Tel Aviv

Little Prague 2019 uvod
17. července 2019

Po pěti letech se mi ozval Rasťo Pechr, že by chtěl zrenovovat menu své izraelské restaurace Little Prague, která se nachází v Tel Avivu. Little Prague (www.littleprague.co.il) je autentická česká restaurace , nabízející jak několik druhů českého piva, tak i tradiční českou gastronomii v prvotřídní kvalitě. Zadáním nového menu byl „český street-food“, kterým by restaurace oslovila také mladší obyvatele. Po deset dnů jsme zkoušeli a vymýšleli různé pokrmy, které by bylo jednoduše možné konzumovat v ruce, porce nebyly ohromující, jídlo bylo zároveň odlehčené, zdravé a tím atraktivní pro mladé. I přes tento původní záměr se zdravým stravováním, měly největší ohlas buchtičky se šodó a bramborové knedlíky plněné krůtí šunkou se zelím. :)

Povedlo se nám rovněž vytvořit skvělý burger ze slané, pařené buchty, plněný vepřovým trhaným masem alá „vepřo-knedlo-zelo“, a stejným způsobem jsme do podoby street-food vymysleli a připravili vrabce se špenátem. Menu bude v ostrém provozu již za pár dnů a pevně věříme, že se nám podaří klasickou českou kuchyní zaujmout současnou mládež v Tel Avivu.

Moje inspirace na cestách

Vždy, když takto cestuji do světa za prací, mám ve zvyku poznávat v co nejvyšší míře tamní kuchyni, ochutnávat národní speciality a nechávám se inspirovat novými věcmi a kombinacemi, které pak zařazuji do pokrmů a menu pro své klienty k nejrůznějším příležitostem. Přikládám tedy i pár fotografií jídel z Izraele, které všechny pochází z malých bister a pouličních stánků.

Radek